VÉDELMI MINISZTEREK VACSORÁJA – eu2011.hu

20110224 20110224 195338 6313 AIIPOSÍROZOTT HARCSA, Újházi tyúkhúsleves, majd egy izgalmasan ismerős, s mégis új főétel, mangalica paprikás krumplival, desszertnek pedig egy pompás hazai kecskesajt körtekaramellben. Leltárba szedve alig néhány sor, egy mondat, ám a borok, s az ételek érzékiségétől kiteljesedve mindez már a lélekre is ható színes mikrokozmosz.

(tovább…)

SPORTMINISZTEREK VACSORÁJA – eu2011.hu

20110222 191607 4941 AIIFOGAS, gyöngytyúkleves, borjúnyak, túrótorta és a Balaton borrégió három borvidékének borai kerültek terítékre az uniós sportminiszterek tegnapi gála vacsoráján a Parlament Vadásztermében. A vendégek száma az átlagosnál valamivel kevesebb, alig több mint százhúsz fő volt. A borok, ahogy az előző néhány vacsoránál is, a Balaton borrégióból érkeztek.

(tovább…)

A MAGYAR TUDOMÁNYOS AKADÉMIA BORAI

Mtatud3AZ MTA ELSŐ országos minősített borversenyére több mint 53 borászat nevezett be mintegy 140 borral. A borverseny a nemzetközi szabályok szerint, szigorú rendben zajlott. Az eredmény visszajelzés a borásznak, iránytű a fogyasztónak, kereskedőnek. A „Magyar Tudományos Akadémia Bora” címmel jutalmazott kiváló borok gazdagítják a Magyarországról külföldön és itthon alkotott képet és a magyar borkultúrára irányítják a nemzetközi figyelmet.

(tovább…)

FURMINT FEBRUÁR – A nagy kóstoló 2011

furmint 2A NAGY FURMINT FEBRUÁR kóstolót 2011. február 10-én második alkalommal rendezték meg Budapesten, ezúttal a Vajdahunyadvárban található Magyar Mezőgazdasági Múzeumban. A szervező, Vinoport.hu meghívását több mint ötven pincészet fogadta el, hogy a helyszínen mutassa be a közönségnek furmintjait. „Nagyot léptünk előre tavaly óta, idén már nem csak néhány termelő, de egy sokkal szélesebb kör tudja, miről is szól a Furmint Február” – mondta el Kézdy Dániel, a koncepció ötletgazdája.

(tovább…)

TIGRIS ÉTTEREM – történelmi hely, borokkal

01108A VÁROSBAN JÁRVA a legtöbben elfeledkezünk róla, hogy történelmi kulisszák között élünk. Ma is gyakran meglep a külföldiek álmélkodása, s az, amikor a legjobban tetsző dolgok sorában Budapest épületeit említik az első helyen. Meglep, pedig Rómában, Londonban, Párizsban, s a világ más részein sétálgatva mi is ezt tesszük. Mindez a Mérleg utca egyik klasszicista épülete felé tartva jutott eszembe. Semmi különös, csupán egy ház a többi szürke épülettömb között, s ha nem tudnám, el sem hinném, hogy ezt a lakott épületet a nagyapám nagyapjának korában (1818) építették. Rövid keresés után az is kiderül, hogy az épületben 1826-ban nyílt meg a Tigris Vendégfogadó,

(tovább…)

VACSORA A MÚZEUMBAN – eu2011.hu

20110117 210940 6708 AII1EZEN A HÉTEN ez volt a második díszvacsora a Szépművészeti Múzeumban, a Hősök terén, s a Magyar Nemzeti Galériában rendezett vacsorával együtt ez volt a harmadik kiemelt budapesti rendezvény alig öt napon belül. Csütörtök este a Bel- és Igazságügyi tanács tagjait láttuk vendégül.  A vacsora az említett Szépművészeti Múzeumban volt, ahogy legutóbb, hétfőn is.

(tovább…)