Szerző: Csíki Sándor | 2013/10/07 | Hírek
INGYEN PARKOLÁS a Budai Várban? Igen, a hír igaz, mégpedig már februártól. A Várban négy étteremmel is rendelkező Zsidai Gasztronómia Csoporttól Juhász Emese hívta fel rá a figyelmet, hogy „ingyen parkol a Budai Várban, akár az étterem előtt is, aki ott étkezik!” Ráadásul ez nem is annyira új, hiszen már 2013. február elsejétől így van. 2013 február 1-től az önkormányzattal közösen
(tovább…)
Szerző: Csíki Sándor | 2013/10/07 | olasz konyha, Recept
A KURVÁK SPAGETTIJE olaszul „spagetti alla puttanesca”. S, ha már a kurvák (finomabban: örömlányok) spagettijéről esik szó, legyen hozzá egy másik kurváról, nem mellesleg híres, hírhedt kémről, a holland Mata Hariról elnevezett koktél is. Mata Hari, akinek a nevéhez az I. világháborúban legalább ötvenezer francia katona halála fűződött, még nem ehette a kurvák spagettijét és a róla elnevezett Mata Hari koktélt sem kóstolhatta hozzá, mi azonban most megtehetjük.
(tovább…)
Szerző: Csíki Sándor | 2013/10/04 | Fesztivál
A BUDAVÁRI PÁLINKA és Kolbászfesztivál 2013. október harmadikán, csütörtökön délután nyitotta meg kapuit. 25 kiállító több mint 400 párlata és 15 kolbász- és sajtkészítő kínálatából kóstolhatnak a látogatók. A négynapos rendezvény alatt két színpadon 21 előadó koncertje szólal meg. Köztük világzene és latin ritmusok is akadnak,
(tovább…)
Szerző: Csíki Sándor | 2013/10/04 | bor, Bor és étel párosítás, Chef, Francia konyha
A SOFITEL igazán ügyes történetet talált ki az stílusában unalomba fulladó vasárnapi szállodai étkezésekhez. Az unalomba fulladás a stílust és az ötlettelenséget minősíti, azt, amin ügyesen túllendültek azzal, hogy tetszetős és szerethető mesét, szerepjátékot körítettek a megszokott feldobására. Ez a mese nem más, mint a vasárnapi „Market Brunch”.
(tovább…)
Szerző: Csíki Sándor | 2013/10/04 | bor, Bor és étel párosítás, borász, Chef, magyar konyha
A BORBÍRÓSÁG furcsán hangzó név, pedig, ha borbíró van, akkor lennie kell borbíróságnak is, így diktálja a logika. No, de ki is az a borbíró? A borbíró nem más, mint az, akit borlátó, bormester, bortiszt, vagy borvető néven is neveztek országszerte, de azért, lássuk be, a borbíróság mégis csak jobb név egy étteremnek, mint a borlátóság, vagy borvetőség, amikről aztán ma már végképp nem tudnánk, hogy mi fán teremnek.
(tovább…)
VÉLEMÉNYED VAN? ÍRD MEG!