Szerző: Csíki Sándor | 2014/04/05 | bor, borász
BALLA GÉZA jól ismert, népszerű erdélyi, pontosabban szólva, partiumi borász. A közelmúltban, a Magyar Sommelier Szövetség szervezésében a Symbol Budapest adott otthont Balla Géza kadarka és fekete leányka borainak vertikális kóstolójára. Ezen vettem részt jómagam is. A Wine Princess, Balla Géza Pincészete honlapjának bemutatkozó sorai szerint „Ménes, a hajdani híres történelmi borvidék Arad-hegyalján, hosszú ideig feledésbe merült a XX. század forgatagában.
(tovább…)
Szerző: Csíki Sándor | 2014/04/05 | Chef, étteremkritika, Japán konyha, kína konyha, Uncategorized, Vietnami konyha
SPÍLER SHANGHAI (Budapest, HU) – Emanoil Gojdu feltehetőleg Budapest legismertebb román nemzetiségű férfiúja, vagy ha nem is a legismertebb, amit persze erősen kétlek, de magyar szemmel minden bizonnyal a legszimpatikusabb román, aki valaha is született és születni fog. Emanoil Gojdu (Gozsdu Manó) neve azért maradhatott fenn és fényesedhetett ki teljes pompájában, mert éppen az 1870-ben létrehozott Gozsdu alapítvány építtette a Gozsdu-udvart 1901-ben.
(tovább…)
Szerző: Csíki Sándor | 2014/04/02 | Bor és étel párosítás, borász, Chef
STÍLUSOS VIDÉKI ÉTTERMISÉG (SVÉT) – 2014. április 19-én és 20-án Palkonyán és Villányban 8 étterem, 8 világnézet, 8 kreatív séf, egy küldetés. Mini Stílusos Vidéki Éttermiség (SVÉT) találkozó. 2014-től új időszámítás kezdődik. A Stílusos Vidéki Éttermiség valamennyi tagját reprezentáló évi egy nagyszabású rendezvény mellett, több kisebb esemény színesíti az évet „mini SVÉT” néven. Az első ilyen rendezvényre 2014. április 19-20-án kerül sor Palkonyán és Villányban.
(tovább…)
Szerző: Csíki Sándor | 2014/04/01 | FOOD & WINE, Vélemény
ÉDESANYÁM FŐZTJE címmel Tallián Hedvig készített velem egy portré és riport műsort a Katolikus Rádióban. A rádió honlapja szerint ebben a műsorban „Ismert, kedvelt, tiszteletnek örvendő személyiségek idézik fel az egykori otthon tűzhelyét, a gyermekkor kedves ételeinek ízeit, az anyai gondoskodás és szeretet megannyi, ételben és étkezésben megnyilatkozó kifejezését.
(tovább…)
Szerző: Csíki Sándor | 2014/03/30 | étteremkritika
ANYU csak egy van. Anyu leves és szendvics, más megfogalmazásban, levesétterem, szendvicsbolt és kávézó, pláne a Bercsényi utcában, a Műszaki Egyetemhez közel, sarokra nyílóan, néhány hívogató kerti asztallal, tulipánokkal (tavasz van) aligha van több, mint egy. A szemfüles WLB már felfedezte. Magától. Engem elterelgettek arrafelé, egy délután, villamossal utazva a körtér felé, és nem bántam meg. Az Anyu egyszerű, s tenném is már hozzá, hogy őszinte, ha nem mondták volna már oly’
(tovább…)
VÉLEMÉNYED VAN? ÍRD MEG!