A SOFITEL BUDAPEST éttermi élete dicséretesen aktív lett az elmúlt időben. Ezt igazolja a Paris-Budapest étterem séfje, Jeremy Cayron tevékenysége, és ezt jelzik azok a színvonalas gasztronómiai események is, amelyeket a Hotel rendez. A legutóbbi ilyen eseményen Cyril Haberland, a Chateau des Reynats éttermének a „Restaurant Gastronomique
L’Oison„-nak a séfje mutatta be az ételeit. Cyril Haberland, mint azt a neve is erősen sejteti, Franciaország keleti végein született. Az első impressziókat itt szerezte és itt tanult, majd Franciaország számos éttermében megfordult, Normandiától, ahol az első Michelin-csillagot szerezte az étteremnek, egészen a Cordeillan Bages kastélyig, ahol a molekuláris gasztronómiában nevet szerző Thierry Marx jobbkeze volt három esztendeig. 2009-ben érkezett a szarvasgombájáról nevezetes vidékre, Périgueux-be és rövid időn belül rangot adott a kastély éttermének. Ő a jövő ígérete, a holnap legnagyobbja, a „Grand de demain”, ahogy a francia lapok emlegetik.
2012-ben pedig a Gault&Millau három séfsapkával tüntette ki, hat másik francia séffel együtt (Két sapka = egy Michelin-csillag)
Az ebéd
A francia gasztronómiát megújító séfek tiszteletére rendezett eseménysorozat keretében a Sofitel Budapest Chain Bridge, a Francia Intézet, az Association Europe Francophile és az Europ Assistance Magyarország Kft ebédet szervezett Cyril Haberland Michelin csillagos séf közreműködésével. „Egy exkluzív ebéd keretein belül találkozott a magyar gasztronómia jeles képviselőivel a Paris Budapest étterem konyhájában, ahol egy 3 fogásos menüvel varázsolta el a szakma nagyköveteit.” szól a ajtóanyag. Cyril Haberland mottója: „ jó hozzávaló, helyes íz és tökéletes elkészítés”. Specialitásai: szarvasgomba, libamáj és a normandiai Szent Jakab kagyló.
Az előétel nagyszerűségét az a’la minute sütött kacsamáj, az ízek letisztultsága és az édes és savanyú gyönyörűséges ellenpontozása adta, együtt az omlós kekszből készült morzsa ropogósságával és a máj puha textúrájával.
Cyril Haberland a friss homárt legszívesebben folyékony nitrogénben merítve készíti elő. A -196°C (77 K) hőmérséklet, akárcsak a fagylaltok esetében, jóval minőségibb homárhúst eredményez. Nitrogén híján az ebédre készült homárokat -40°C hőmérsékletre hűtve sokkolta. A vajon sütött, homárfarkat fűszersalátával, ropogós bacon-nal, fekete fokhagymával tálalta. (A fekete fokhagymáról a FOOD&WINE számolt be elsőként, még 2009-ben.)
A sous-vide galambcomb és galambmell füstölt angolna mártással és ribizlisziruppal tálalták. Fenyőmagos, mascarponés cékla „risotto” is akadt hozzá.
A desszert pirított mogyorós keksz, málnával, citromkrémmel, karamellizált mogyoróval, s külön adott emlékezetes édesgyökérfagylalttal.
A Sofitel Budapest Paris – Budapest étterméből az ebéd végeztével kilépve hiába volt borús az idő, a kedvem aznap már elrontani nem tudta. Nagyszerű ebéd volt. Gratulálok!
VÉLEMÉNYED VAN? ÍRD MEG!