St. ORBAN ÉTTEREM – A badacsonyi St. Orban étterem azért érdekelt, mert valaki nagy-lelkesen azt írta róla, hogy ez a balatonszemesi Kistücsök étterem északi-parti megfelelője. A Kistücsök éttermet jól ismerem, a St. Orban étteremben viszont hosszú évekkel ezelőtt ettem utoljára. Talán még akkoriban, amikor a helyet Szent Orbán Borház néven ismerték, s a környékről indult Takács Lajos séf is itt szívta elmaradhatatlan cigarettáit, s persze főzött is – jókat. Szeremley Huba volt akkoriban a házigazda, és az étterem pozitív, ikonikus helynek számított a Balatonon. Aztán váltakoztak az üzemeltetők, s a helyről is egyre ritkábban lehetett
hallani. A Szent Orbán Borház többször is üzemeltetőt váltott, majd bezárt. Huba bácsi fia, Szeremley László végül Laposa Bencével és Tóth Miklóssal látta az évek óta várató megújulást beteljesülni. A St. Orban séfje Cziszer Gergő, aki a Villa Mediciben töltötte tanulóéveit, majd a Chianti és a Maurus következett. Jól ismeri a környéket és a helyi beszerzési forrásokat.
„Laposa és Szeremley: két család, akiknek mindene Badacsony. Laposa József és Szeremley Huba: két családfő, akiket több évtizedes barátság fűz össze. E barátság nyomán kaptunk lehetőséget arra, hogy a kezünkbe vegyük a Szeremley Borház és Étterem irányítását, amely St. Orban Étterem néven folytatja immár 1999 óta íródó történetét. Az új névvel és arculattal egyben új korszakot is nyitottunk, amelyben a régi badacsonyi vendéglátás legszebb hagyományait szeretnénk felidézni – klasszikus környezetben, klasszikus ízekkel, ugyanakkor megfelelve a mai kor gasztronómiai követelményeinek is.” (Idézet a honlapról)
Megjegyzés: Vélhetőleg sokféle írásmóddal találkozhatunk majd, de a pontosság kedvéért érdemes megjegyezni, hogy amíg az étterem nevét korábban úgy írták, hogy Szent Orbán, a hely nevének új írásmódja ma már St. Orban.
Ételek – amelyeket a St Orban étteremben kóstoltam
Az étteremről Laposa Lillával beszélgettem – 2 percben
„Ez egy nagyon ikonikus, nagyon pozitív hely.”
VÉLEMÉNYED VAN? ÍRD MEG!