A SZUPER HOLD (angolul: Super Moon) nagyszerű alkalom arra, hogy némi ezoterikus gerjedelem keltődjön a világban. 2011. március 19-én a Hold az átlagosnál közelebb lesz, így aztán az átlagosnál nagyobbnak is látszik. Ez a Szuper Hold. Vérmérséklettől függően mindenféle képzetek és forgalomgerjesztő szándékú ijesztgetések is társulnak ehhez a rendszeresen előforduló jelenséghez. Mielőtt szó esnék a Szuper Holdról (Super Moon) emlékezzünk meg arról is, hogy miképpen született a Hold.
A Hold születése
A videó feliratai: 4,5 milliárd évvel ezelőtt a naprendszernek 20 bolygója volt. A Föld erőszakos hely volt. Szuper vulkánok, lávamezők. Mindennapos aszteroida esők az űrből. Életnek még nyoma sem volt. Aztán egy nap, a bolygók egyike, a Thea, nekiütközik a Földnek. A Föld túlélte, a Thea elpusztult. Ennek utóhatásaként pedig megszületett a Hold.
Szuper telihold – 2011. március 19.
1983. március 28-án volt utoljára akkorának látszó a telihold, mint amilyen most, 2011. március 19-én, szombaton este. A Hold 14 százalékkal nagyobbnak és 30 százalékkal fényesebbnek látszik majd, mint akkor, amikor pályájának a Földtől legtávolabbi pontján, a 2011. március 19-ei helyzethez képest 50.000 kilométerrel távolabb tartózkodik.
- A Föld és Hold távolsága 2011. március 19-én 19 óra 10 perckor csupán 356.577 km. Április másodikán azonban már újra a legtávolabbi ponton találjuk. Ekkor 406.655 kilométerre lesz a Földtől.
- Ja, s hogy a Szuper Hold szerepet játszott-e a japán földrengésben, cunamiban? Én a NASA véleményét fogadom el, miszerint a Szuper Hold nem vált ki ilyen hatást, tehát élvezzük csak bátran a szombatot, s főzzünk ízletes ételeket. Ha pedig a Holdra is kíváncsiak vagyunk akkor azt legérdemesebb akkor megnézni, amikor a horizont peremén van. Ekkor lesz a leghatásosabb és legromantikusabb.
(A 2012. májusi Szuper Holdról itt olvashatsz!)
Kedves Sándor! Névnapján Isten éltesse sokáig! 🙂
Kedves Sándor! Én azt gondolom, hogy valóban nem kell ezt komolyan venni:D Mindesetre figyelemre méltó, hogy a szuper hold jelenség, többször egybe esett rendkívüli földrajzi jelenségekkel, mint földrengés, árvíz stb., ha a hold okozza a tengerek ár-apály, jelenségét, akkor a feltételezhetjük, hogy ha közelebb kerül a földhöz bizonyos jelenségeket fel tud erősíteni, be tud indítani. Óvatosságra van okunk!A hold az érzelmeket is jelenti, tehát vigyázzunk a ritka étkészletünkre nehogy a heves ajtó csapkodást követően a konyha kövén landoljanak:DD De legyünk pozitívak egy romatikus érzelmekkel teli napot is hozhat az életünkbe!
Kedves Dió Bisztró! A névnapom is rendszeresen egybeesik földrengésekkel, árvízekkel, de ugye, senki sem fogja rám ezeket a jelenségeket. 🙂 Az étkészletre vonatkozókkal maximálisan egyetértek.
Kedves Sándor, ha ez tényleg így van:D ne becsüljük le az ön hatását, a világmindenségre!!! Lásd pillagó effektus:D Vagy zsákba hozza a meleget:D
Isten éltesse Sándor ezen a különleges napon!
Hmm, a meleg időjárás zsákban hozása most tényleg nem jött össze… viszont van helyette aranyat érő tavaszi eső. 🙂
hátt nemtom mit gondoljak de azért én azt mondom két esélyes a dolog remélem nem lesz semmi jobb igy hozzá álni!!!!!
Kedves Sándor! Boldog névnapot kívánok szeretettel.
Kis pontosítás: a májusi eső ér aranyat :-)) Mindazonáltal örülünk ennek az esőnek, mert ha a Sándorok, Józsefek és Benedekek megnyitják a zsákokat, tülekednek majd a várva-várt kucsmagombák nagy – nagy örömünkre
Köszönöm szépen! 🙂
Kedves Sándor!
Én azért azt gondolom, hogy az Ön névnapja eltörpül ahhoz a jelenséghez képest, hogy Japánban 8.9-es erősségű földrengés volt múlt héten, ami azért nevezhető szerintem csodának, mert ott a legnagyobb rengés eddig nem igen volt 8-nál nagyobb, (sőt a japánoknak csak 8-as skálájuk van a földrengésre, és mindent úgy építenek, hogy min. egy 8-as rengést ki bírjon).
Ezzel szemben milyen érdekes, hogy a Hold valamivel közelebb volt a Földhöz, mint szokott. Dióval egyetértek abban, hogy akárcsak az árapály hatásnál a Holdnak szerepe lehetett abban, hogy ha nem is épp a földrengést, de az azt követő cunamit kissé felerősítse (azért a 10m-es hullámok se semmik)…
Bár számomra nem is ez az igazi érdekesség, hanem az, hogy kb. 1 év alatt tudomásom szerint 4 nagyobb földrengés volt (2010.01: Haiti, 2010.02: Chile, 2010.04: Izlandi vulkán-kitörés és földrengés sorozatok, 2011.02: Új-Zéland , 2011.03: Japán) és ilyen sűrűn ilyen sok egyszerre nem igen szokott lezajlani…
Ezt a tendenciát elnézegetve, azt mondanám a következő a földrengés 2011-12 lesz valahol New Delhi környékén, mondjuk 7-es erősségű, a rá következő pedig 2012-01 lesz Szaud-Arábia és Szudán között az öbölben, mondjuk 8-as erősségű…
Kedves Sándor!
Névnapja alkalmából éltesse az Isten! Kár, hogy nevéhez méltóan nem hozott igazi tavaszt, de írásai szívmelengetőek, – és ez a lényeg.