A ROZMARINGOS BÁRÁNY egyike a legjobb ételeknek. Gyorsan elkészül, ízletes, elrontani sem könnyen lehet, látványos, könnyű, s még sok szépet el lehetne róla mondani. Serpenyőben sütjük, frissen szedett rozmaring ágakkal együtt, s ha elkészült, akár fűszervajat is olvaszthatunk rá, de ez el is maradhat. 5-10 percet pihentetni se felejtsük el, mielőtt a frissen készített kuszkusz mellé tálaljuk, s a pecsenyelével megöntözzük. A kuszkusz készítéséhez használjunk húslevest.
A felforrósított serpenyőbe kevés mogyoróolajat tettem, hozzáadtam a rozmaring ágakat, majd a vékonyan beolajozott hússzeleteket is, és a húsra borsot őröltem.
A hússzeletek mindkét oldalát aranybarnára sütöttem, fűszervajat olvasztottam rá, megszórtam Maldon sóval, majd a húst 10 percig meleg helyen, tányérban pihentettem
Tálba kuszkuszt tettem, forró tyúkhúslevest mertem rá, majd a tálat műanyag fóliával lezártam. Néhány perc elteltével a fóliát felnyitottam és a kuszkuszt villával megkeverve ellenőriztem, hogy elegendő levest adtam-e a kuszkuszhoz. Szükség szerint újabb adag forró levessel öntöttem fel, majd megkevertem, fóliával lezártam, s 10 percig meleg helyen állni hagytam. Ezalatt a kuszkusz magába szívta az ízletes húslevest és kellemes állagú, „gurulós”, puha lett.
- Tipp: Ízlés szerint a puha leveszöldségekből is adhatunk a kuszkuszhoz, csak finomabb lesz tőle.
A tálaláskor egy szelet húst tettem a tálra, mellé a kuszkuszt és körbelocsoltam a pecsenyelével.
- Ez előbbi bizony nem olcsó étel, a bárányhús különösen drága A bárány árát talán még értem is, ám a birkahús meglehetősen magas árfekvését már jóval nehezebb elfogadom, különösen, hogy a csontos, pörköltnek való, alig valamire jó húst is már igen drágán mérik. Nem teljesen értem azt sem, hogy miért ritkaság a birkahús, s persze, ha a sort folytatnám, hamarosan kiderülne, hogy az egész mai magyar mezőgazdaságot, birkástól, zöldségestől, mindenestől éppígy nem értem. Virágzó mezőgazdaságra, friss és jó alapanyagokra, mint oly’ sok minden másra, ezúttal is várnunk kell, ám ez már egy másik írás témája, bár, ha ebben a témakörben végezetül valami biztatót mégis szeretnék írni, elmondhatnám, hogy legalább rozmaringból már akad elég, s bizony ez sem csekélység.
Sanyikám már megint nagyon jót készítettél. Ami azonban még jobban tetszett, az a cikk végén olvasható gondolatsor. Maximálisan igazad van, teljesen egyetértek Veled. S ha igaz, most újabb húsáremelés jön. Kapunk rendesen a „piactól”.
Elfogadnám ebédre…
A birka tud bárányt csinálni, emiatt nem vágják le feleslegesen. Ráadásul nemcsak a kínálat, a kereslet is jelentősen csökkent.
Ha pedig megfelelő henteshez megy az ember, akkor tud rendelni mind birkát, mind bárányt. A Fővám téri csarnokban is és a Lehel térni csarnokban is van rendszeresen bárány és birka is.
Hű de elfogadnám most rögtön 🙂 Ezt muszáj lesz kipróbálni.
En meg is fogom csinalni, kis valtozattal.A kuszkuszt vizzel ontom fel es mazsolat, vagy inkabb szaritott somot, meggyet teszek bele.
Kedves Sándor!
Két gyönyörű báránycombból kell a hétvégén valamit kreálnom. Az „egészben” sütésnek van valami fortélya? Köretnek mi lehet még – a kuszkuszt nálunk csak én fogyasztom. Egy másik receptben vargányás tésztával tálalsz báránycsülköt valami hasonló illene hozzá?
Amúgy ha valakit érdekel – jó Apámék épp’ most számolják fel a birka állományt, van még néhány eladó… 🙂 Mert a felvásárlási ár viszont gyalázatos, de hát ez (sem) lep meg senki gondolom…
Kedves Nelli!
Irigylésre méltó gondok. 🙂 Semmi különleges trükköt nem érdemes bevetni. Fűszerezed, hosszan sütöd, kezdetben lefedve. Omlós lesz és ízletes. Burgonya sem lenne rossz. Jól mossad meg, s héjastul is a bárány mellé kerülhet, ahogy akár egészben a sárgarépa is.
🙂 A „paraszti” lét előnyei… Egyszerű és nagyszerű? Vasárnap tesztelem és beszámolok! Köszi!