AVOKÁDÓ (AVOCADO) – megszerettük, használjuk külsőleg, s belsőleg. A quacamole az ősmagyar étellé válás küszöbére került, olyannyira elterjedtté vált. Az avokádó (Persea americana) Mexikóban és Közép-Amerikában őshonos, de ma már sokfelé termesztik, szerte a világon. A babérfélék közé tartozik, akárcsak a fahéj, vagy a
krumplifőzelék fűszerezéséhez is használt babérlevél. Alligátor körtének is nevezik. Az avokádó fa 20 méter magasra is megnő, a trópusi és mediterrán klímát kedveli, és leszámítva néhány acélosabb hidegtűrő, nemesített fajtát, a fagy nem a kedvence és a huzatot sem szereti, ahogy én sem. Avokádót mi is nevelhetünk, ha már a gucamole, vagy az arcpakolás miatt amúgy is ott a mag. Egyszerű, az eredmény pedig egzotikus és elégedettséggel tölthet el.
Életem során többször is megpróbálkoztam az avokádó mag gyökereztetésével, már csak játékból is. Egyszer sem sikerült, többnyire megpenészedett, vagy csak egyszerűen befulladt. Csupán egy kis lépés választott el attól, hogy korábban jól csináljam, de ez a kis lépés mégis nagy volt.
- Neked is lehet avokádó fád! Megmutatjuk, hogyan. Nézd meg a videót és mindent megtudhatsz arról, hogy hogyan csíráztass és nevelj avokádót magadnak.
- ANANÁSZ – Ha érdekel, hogy ananászt legegyszerűbben hogyan nevelhetsz otthon, itt olvashatsz róla.
- MANGÓ – Ha érdekel, hogy hogyan neveljünk mangót otthon, olvasd el ezt is.
Üdv!
Én nem komplikálnám ennyire túl jelenleg 2db ilyen fa díszíti a házat az elsőt úgy sikerült produkálni, hogy mindenféle előkészület és egyéb nélkül belenyomtam egy cserép virágföldbe ez a növény most kb 60 cm magas nyáron a kerti tó mellett van cserépbe télen az előszobába.A másik növényt ugyan ezzel a módszerrel sikerült előállítani ez most kb 25 centis. Több próbálkozás nem is volt az arány 2/2 azis lehet csak én vagyok nagyon szerencsés.
Kedves! Avokádófám 40 cm van. Avokádófám, miért elszáraz a leveleket?
Csak friss avokádómagot lehet használni, vagy ez teljesen mindegy ?
Milyen avokádómag a megfelelő? Lehet pár napos is? 🙂
Kedves Emese! A természetben is mindenféle variáció előfordulhat, s ott is akad „több napos” mag. Vagyis: lehet.
Nekem idaig minden magom kikelt, negyszer ultettem. Az egyik meg is nott masfel meteresre, de kitettem a tuzo napra es leegtek a levelei (tropusi noveny) ;), szerencsere ujra kihajtott. Telen ledobalta a leveleit, de tavasszal meint zoldelt. Az en modszerem az, hogy 3-4 napra beaztatom a magot vizbe es utana ultetem el altalanos viragfoldbe.
Kedves Sándor!
Azt szeretném megkérdezni,hogy a mango magot milyen fajta foldbe kell ultetni?Valamint arra lennék kiváncsi,hogy otthon van nekem cserepes ananászom 2éve és annál is lehet e almát mellé rakni, hogy legyen rajta termés?
Válaszát elore is koszonom.
Kedves Rozália! Az avokádó sokféle kémhatású talajban jól érezheti magát, azonban az enyhén savas (pH 6-6,5) talaj talán a legkedvezőbb. Ami azonban fontos, a talaj legyen:
– laza,
– jó vízáteresztő képességű,
– jól levegőző
– nedves.
A növényt érdemes már kezdetben egy nagyobb cserépbe, konténerbe ültetni. Ez a vízháztartás szempontjából is kedvezőbb.
Kedves Rozália! Az alma valóban működik. Tegye őket együtt egy zsákba néhány napig, és az alma termelte, hormonként működő acetilén termésképzésre serkenti az ananászt.
Kedves Sándor!
Koszonom a kimeríto választ,mindenképp ki fogom probálni.További szép napot kívánok!