A SZUPER HOLD (angolul: Super Moon) nagyszerű alkalom arra, hogy újabb ezoterikus gerjedelem-cunami induljon útjára a világban. 2012. május 5-6-án a Hold ismét csak az átlagosnál közelebb lesz, így aztán az átlagosnál nagyobbnak és jóval fényesebbnek is látszik. Ez a Szuper Hold 2012 (Super Moon), amely Európában, a Közel-Keleten, Afrikában és Ázsiában május 6-án lesz látható teljes életnagyságában. Vérmérséklettől függően mindenféle képzetek és forgalomgerjesztő szándékú ijesztgetések is társulnak ehhez a
rendszeresen előforduló jelenséghez. Mielőtt bármi szó esnék a Szuper Holdról (Super Moon) emlékezzünk meg arról is, hogy miképpen is született a Hold. Érdekes ez is.
A Hold születése
A következő videó feliratai: 4,5 milliárd évvel ezelőtt a naprendszernek 20 bolygója volt. A Föld erőszakos hely volt. Szuper vulkánok, lávamezők. Mindennapos aszteroida esők az űrből. Életnek még nyoma sem volt. Aztán egy nap, a bolygók egyike, a Thea, nekiütközik a Földnek. A Föld túlélte, a Thea elpusztult. Ennek utóhatásaként pedig megszületett a Hold.
Szuper telihold – 2012. május 6.
A tavalyi Szuper Hold kapcsán (mert, hogy akkor is volt) ezeket írtam:
„1983. március 28-án volt utoljára akkorának látszó a telihold, mint amilyen most, 2011. március 19-én, szombaton este. A Hold 14 százalékkal nagyobbnak és 30 százalékkal fényesebbnek látszik majd, mint akkor, amikor pályájának a Földtől legtávolabbi pontján, a 2011. március 19-ei helyzethez képest 50.000 kilométerrel távolabb tartózkodik. A Föld és Hold távolsága 2011. március 19-én 19 óra 10 perckor csupán 356.577 km. Április másodikán azonban már újra a legtávolabbi ponton találjuk. Ekkor 406.655 kilométerre lesz a Földtől.”
A helyzet a lényegét tekintve nem sokat változott az idei Szuper Hold (Super Moon) alkalmával sem, amit 2012. május 6-án hajnalban láthatunk majd. A Föld-Hold távolsága ekkor 356.963 kilométer lesz, vagyis 386 kilométerrel lesz távolabb, mint tavaly, 2011. március 19-én.
- Ja, s hogy a Szuper Hold szerepet játszott-e a japán földrengésben, cunamiban? Én a NASA véleményét fogadtam el, miszerint a Szuper Hold nem vált ki ilyen hatást, tehát élvezzük csak bátran a szombat-vasárnapot, s főzzünk ízletes ételeket. Ha pedig a Holdra is kíváncsiak vagyunk akkor azt legérdemesebb akkor megnézni, amikor a horizont peremén van. Ekkor lesz a leghatásosabb és legromantikusabb.
Tisztelt Csíki Sándor
Biczó Dezső vagyok és a Panoramio oldalra fotózom (webside cím itt a levél végén található és a Pan. nyitó oldalon az email cím : dictus.anonymus@gmail.com
– az egyik fotómnál ismeretterjesztés céljából felraktam az Ön „SZUPER HOLD (Super Moon) – 2012. május 6. vasárnap.” című írását és kérek engedélyt a link használatára – természetesen közöltem a szerző nevét és jóváhagyás esetén szintén közzé teszem a megállapodást!
Panoramio oldalról bővebb tájékoztatás olvasható az interneten.
A fotó címe: **SZUPER HOLD (Super Moon)…kicsit másképp ©**
https://www.panoramio.com/photo/73494844
Üdvözlettel:
Dezso Biczo ©
PANORAMIO photo – HU.
Minden jog fenntartva – All rights reserved
Panoramio oldalra feltöltött fotók jogvédett munkák
MAY NOT BE COPIED AND SELL
Fotók másolása, szerkesztése, átdolgozása, szigorúan TILOS!
https://www.panoramio.com/user/5368056