A II. NEMZETI GULYÁS NAP 2011. augusztus 27-én, szombaton lesz. Szombaton a II. Nemzeti Gulyás Napon ismét ezrek és ezrek főznek szerte a nagyvilágon, ahogy tavaly is. Csatlakozz Te is és legyél részese, aktív résztvevője ennek a kivételes és egyedülálló ünnepnek! Miért éppen a gulyás? Mert a gulyás (goulash, gulasch, goulache, гуляш, רועה, guláš, …) a legismertebb magyar ételnév, amin belföldi vélekedésünk és berzenkedésünk mit sem változtat.
A 2011-es II.Nemzeti Gulyás Napról, a magyar konyha ünnepéről bővebben itt is olvashatsz. A tavalyi, I.Nemzeti Gulyás Napon világbajnokok lettünk. Erről itt is olvashatsz.
- Köszönöm a Magyar Turizmus ZRt-nek, a Magyar Vendéglátók Ipartestületének, a támogató bloggereknek, az ünneppel szimpatizáló hazai és külföldi magyar nyelvű portáloknak, egy-egy rendezvény lelkes szervezőinek, hogy azon vannak, a II.Nemzeti Gulyás Nap még kiterjedtebb lehessen, mint az első volt. Sejthető, hogy ezen az ünnepen világszerte újra sok tízezer ember főz majd gulyás, pörköltet, halászlevet, lecsót s mást. Nem azonos ritmusra, és azonos recept szerint, hanem azonos szellemben.
Ványi László chef (Thermal Hotel Visegrád) két helyen is regisztrált. Az egyik Vác, a másik pedig a visegrádi szálloda.
Ványi László így írt:
„Szia ! Na elérkezett az idő. Itt a szállodában is csinálunk egy kis hangulatot, bár én szabadnapos leszek, mert Vácon a Szent Anna Karitász – csoportnak főzök. Lesz majd média is. Ha lesz majd anyag róla majd küldök. Most akkor két helyen regisztrálok a Nemzeti Gulyás Napra. További szép napot.”
Köszönöm a jelentkezést és sok sikert! A beszámolót fotókkal együtt várom.
Üdvözlettel:
Csíki Sándor
MT írja:
„Kedves Sanyi!
Szombaton a FLE. is „hadba állítja gulyáságyúit ” a Tündérgyár udvarán. (A Trafó mellet a Tűzoltó utcában). Mi 14 órakor kezdünk. Szerettem volna futni egy kört a délelőtti rendezvényeken, de sajnos az előkészületek nem teszik számomra lehetővé. Ha időd engedi légyszíves látogass meg bennünket!
Szép napot!
Üdv.MT.”
Kedves Sanyi! Mivel kissé hektikus időbeosztásom csak most teszi lehetővé, hogy közöljem, idén mi is csatlakozunk a II. Nemzeti Gulyás Naphoz. Kitettem a blogra is, remélem így még több emberhez jut el.
Egyre többen leszünk és ez jó és a politika is szerencsésen elkerülte az Nemzeti Gulyás Napot, ami aztán Magyarországon már végképp jó. 🙂 Lehet, hogy tényleg össznépi ünnep alakul ki?
Aliz tavaly is sokat tett azért, hogy Erdélyben a Nemzeti Gulyás Napról tudjanak.
Így ír:
Kedves Sándor!
Örömmel tájékoztatom, hogy Gyergyószentmiklósról többen is csatlakoznak a II. Nemzeti Gulyás Naphoz. A Hargita Népében megjelent cikkem is tanúsítja, hogy egyelőre egy hivatásos szakács és egy civilszervezet csatlakozik. De az eseményről hírt adnak a helyi újságok is, reményeim szerint a mi városunkból lesznek még csatlakozók. A Krónikában úgy tudom, holnap fog megjelenni egy terjedelmesebb összeállítás, a volt kollégák a tavalyi siker után pozitívan álltak hozzá az ügyhöz és több, Erdély különböző városaiban élő tudósítót bevonva készítenek egy körképet a csatlakozási szándékról. Minden bizonnyal beszámoló is lesz az eseményről mind a Hargita Népében, mind a Krónikában. Vasárnap délelőtt jelentkezem majd kérdéssel az idei sikereket illetően. Nem utolsó sorban a saját blogomon és a facebook-on is terjesztem a hírt. 🙂
Üdv.
Alíz”
Barátaimmal együtt csatlakozunk, bár egyikünk sem szakács. Bográcsban fogjuk főzni a gulyásunkat, ami – a félreértések, különböző értelmezések miatt mondom – nálunk leves lesz, bár nem éppen híg szokott lenni. Mindenkinek jó főzést és jó étvágyat kívánok!
Kedves BeckZsu!
A gulyás az 1870-es évektől kezdődően Magyarországon már leves. 🙂
Üdvözlettel:
Csíki Sándor
Lengyelországban is főznek:
„Jónapot!
Mi Lengyelországban, Stary Sacz (Ószendec) városában fogunk főzni 120adag Marha pörköltet és 120adag Babgulyást a Lengyel barátainknak és emellett még több 100liter bort is viszünk hogy megünnepeljük a Lengyel-Magyar barátságot az Árpád-házi Szent Kinga napján és mostmár a II. Nemzeti Gulyás nap napján.
A honlapot Ványi László Chef úr (az ő keze alatt tanulom a szakmát) ajánlotta a figyelmembe.
Ui.: A főzésről küldök képeket.
Üdvözlettel László Imre”
Így ír a Hargita Népe, Jánossy Aliz, a „Fakanálforgató tollforgató” blog írójának tollából:
„A gyergyói állatvédők is csatlakoznak a Nemzeti Gulyás Naphoz. Második alkalommal hirdette meg Csíki Sándor magyarországi gasztronómus és foodstylist a Nemzeti Gulyás Napot szombatra, augusztus 27-re. A rendezvényhez Gyergyószentmiklósról civil szervezetek és hivatásos szakácsok is csatlakoznak. A nagyszabású, egész világra kiterjedő esemény nem helyhez kötött, nem egy település, nem egy régió ünnepe, hanem minden magyaré, aki a világ bármely táján élve csatlakozik az eseményhez.
„Ez a nap a magyar konyha ünnepe” – tudható meg a neves gasztronómus honlapján közzétett közleményből, amelyben kifejti, hogy rendezvénye fő célkitűzése szimbolikusan egy tűz köré gyűjteni a világ különböző tájain élő magyarságot. Az eseményhez akár az utolsó napon is lehet csatlakozni, egyénileg, családosan, baráti társaságokkal, de benevezhetnek hivatásos vendéglátó-ipari egységek, civil szervezetek is. Vagyis bárki, aki vállalja, hogy ezen a napon gulyást, lecsót, halászlét, pörköltet, paprikást vagy egyéb magyaros ételt készít, csatlakozhat a felhíváshoz, csupán annyit kell tennie, hogy az ételkészítésről és elfogyasztásáról készített fotóit elküldi a főszervező e-mail címére: info@foodandwine.hu. Az eseményhez egyébként többen is csatlakoznak Gyergyószentmiklósról, többek közt Benedek Árpád mesterszakács, a Gyergyói Ízek Őrzője, a Szabadtűzi Lovagrend gyergyószéki képviseletének hadnagya.„Bográcsos, magyaros ételeket fogok készíteni az Anita-panzió vendégeinek” – jelentette ki a Hargita Népe kérdésére a mesterszakács, aki tavaly is részt vett az eseményen 400 személyre készítve krumplis babgulyást a Gyergyói Lovasnapokon.”
Sanyikám!
Először is gratulálok az ötlethez! Lehet hogy magam is benevezek!
Te mint nagy hatású „blogger” talán tehetnél azért, hogy végre hagyjunk fel össznépi szinten a „magyaros konyha, magyaros életek” szóhasználattal, főként olyan klasszikus magyar ételek kapcsán mint a gulyás pl. Ez nem magyaros, hanem egyszerűen és röviden: MAGYAR ÉTEL, s A MAGYAR KONYHA szülötte! A ” magyaros” azt sejteti, hogy nem igazán magyar, csak valami olyasmi, valami hasonló….!!!! Miért ködösítünk nyelvileg??? Jó lenne tisztába tenni ezt a kérdést is persze még volnának ötleteim egyéb nyelvi – itt most csak a konyhanyelvire gondolok – katasztrófák helyretételére is, a békönszalonnától a grillrácsig terjedően stb. De erről majd máskor. Emeld fel szavad a helyes fogalmazásért kérlek!
üdv. CSA